سفیر چین از مجموعه گنجعلی خان کرمان بازدید کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: سفیر چین در ایران در سفر به کرمان، از بازار و مجموعه تاریخی گنجعلی خان کرمان بازدید کرد.

سفیر چین از مجموعه گنجعلی خان کرمان بازدید کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

مدیر محور تاریخی گنجعلی خان کرمان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در کرمان، اظهار کرد: سفیر چین در ایران در بازدید سه ساعته خود از بازار و مجموعه تاریخی گنجعلی خان از قسمت های مختلف آن بازدید کرد.

محمدمهدی افضلی با بیان اینکه یوهونگ یانگ و هیئت همراه از موزه سکه، موزه حمام مردانه، آب انبار و کاروانسرای گنجعلی خان کرمان بازدید کردند، اضافه نمود: در این بازدید سفیر چین از هنر و معماری ایرانی و اسلامی بسیار به وجد آمد و شگفت زده شد.

وی با اشاره به اینکه در بخش هایی از کاشی کاری های مجموعه گنجعلی خان کرمان نمادهایی از سرزمین های آسیای شرقی به ویژه چین مشاهده می گردد، توضیح داد: سفیر چین از دیدن این نمادها در استان کویری کرمان تحت تاثیر نهاده شد و شخصا اقدام به عکسبرداری و فیلمبرداری از این نمادها کرد.

مدیر محور تاریخی گنجعلی خان کرمان با بیان اینکه آب انبار مجموعه گنجعلی خان دومین اثری بود که مورد توجه سفیر چین نهاده شد، گفت: شیوه های انتقال و نیز نحوه برداشت و نگهداری آب در دوران های قدیم در این مکان تاریخی برای سفیر چین و همراهانش سوال برانگیز بود.

افضلی با تاکید بر اینکه سفیر چین در بازدید خود از وجود پیوستگی های فرهنگی میان ایران و چین سخن گفت، اظهار داشت: یوهونگ یانگ مهمترین عامل این پیوستگی ها را در جاده ابریشم و وجود ارتباطات تاریخی دو کشور در حوزه اقتصاد عنوان نمود.

وی با اشاره به اینکه سفیر چین در سفر دو روزه خود از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان کرمان از جمله کلوت های شهداد نیز بازدید کرد، گفت: بی شک حضور سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف، زمینه ساز ورود گردشگران بسیاری به استان به ویژه شهر کرمان می گردد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 677

به "سفیر چین از مجموعه گنجعلی خان کرمان بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین از مجموعه گنجعلی خان کرمان بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید