داعشی های خارجی در دادگاه جرایم جنگی سوریه محاکمه شوند

به گزارش تور گرجستان ارزان، به گفته مقام های ارشد، شبه نظامیان خارجی داعش از جمله حدود 60 انگلیسی که در زندان های پر جمعیت و کمپ های بی نظم آوارگان در شمال شرقی سوریه نگهداری می شوند، باید در آنجا محاکمه شوند و این بخشی از تلاشی بین المللی برای رادیکال زدایی منطقه مذکور گردد.

داعشی های خارجی در دادگاه جرایم جنگی سوریه محاکمه شوند

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، سیاستمداران و سربازانی از این منطقه تحت کنترل کرد ها می گویند به یاری غرب برای مدیریت زندانیان احتیاج دارند که این شامل یک دادگاه جرایم جنگی معتبر می گردد. آن ها معتقدند در غیر اینصورت داعش دوباره جان می گیرد.

در همین حال سیاستمداران محلی اذعان دارند کنترل کمپ های آوارگان از دستشان خارج شده است.

عبدالکریم عمر، رئیس مشترک دفتر روابط خارجه در اداره خودمختار کرد ها تاکید نمود: ما خواهان تشکیل یک دادگاه بین المللی در شمال شرق سوریه برای محاکمه شبه نظامیان موجود در منطقه خودمان هستیم.

این افراد، این مجرمان داعش، مرتکب جرایمی در منطقه ما و علیه جوامع ما شدند. شواهد، مستندات و شاهدانی علیه آن ها وجود دارد و ما می توانیم آن ها را تحت پیگرد قرار دهیم.

این مقام اضافه نمود: ما با میراث پسا جنگ دست و پنجه نرم می کنیم. این منطقه تنها پنج درصد از منابع مورد احتیاج از جوامع بین المللی را دریافت نموده است. مقام ها مرتبا این زندانیان و کمپ ها را به عنوان بمب ساعتی توصیف می نمایند.

براساس آمار های این مقام، 6000 شبه نظامی شامل 1000 خارجی در کمپ ها هستند، اما بعضی شمار واقعی شبه نظامیان محبوس را دو برابر این عدد می دانند. کمپ های آوارگان بیش از 100 هزار تن را در خود جای داده اند که اکثر آن ها زنان و بچه ها هستند و بزرگترین آن کمپ الهول با بیش از 70 هزار تن است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 716

به "داعشی های خارجی در دادگاه جرایم جنگی سوریه محاکمه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعشی های خارجی در دادگاه جرایم جنگی سوریه محاکمه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید