خبرنگاران 20میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بندرعباس-خبرنگاران-رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: با صدور یک هزار و 800فقره مجوز، 20میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان انجام شد.

خبرنگاران 20میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری شد

علی باقرزاده همائی روز یکشنبه در دیدار با استاندار هرمزگان به مناسبت هفته جهادکشاورزی اضافه کرد: در سال گذشته 112میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی سامانه های نوین آبیاری اختصاص یافت.

وی بیان داشت: 285هکتار گلخانه در سال گذشته احداث شد که سال جاری به 500هکتار افزایش می یابد.

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ادامه داد: همچنین سال های گذشته 3هزار هکتار از باغ های استان اصلاح شد که در سال جاری نیز 3هزار هکتار دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان در این دیدار گفت: کشاورزی و شیلات نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان دارند که در این زمینه فرایند رو به رشدی را در پیش گرفته اند.

فریدون همتی بر لزوم ذخیره سازی آب ها و استفاده آن در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: استان از ظرفیت بسیاری در این بخش برخوردار است به طوریکه احداث گلخانه ها می تواند در کشور الگو قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: آموزش تخصصی نیروهای توانمند جهادی و ترویج آن در زمینه های کشاورزی و شیلات اهمیت زیادی دارد زیرا هرمزگان قطب آبزی پروری کشور شناخته شده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان؛وسعت زمین های کشاورزی این استان 156هزار هکتار با تولید سالانه 2میلیون و 520 هزار تن شامل 585 هزار تن محصول باغی و یک میلیون و950 هزارتن محصول زراعی است.

نزدیک به 50 هزار هکتار زمین مستعد فعالیت پرورش میگو در نوار ساحلی هرمزگان شناسایی شده که در 2 دهه گذشته 10 هزار هکتار آن به مرحله عملیاتی و بهره برداری رسیده و کار واگذاری 20 هزار هکتار آن نیز به متقاضیان دارای شرایط لازم از سه سال قبل آغاز شده که در قالب سایت های پرورش میگو ادامه دارد.

با گسترش صید و صیادی و توجه به میزان صید 280هزار تن آبزی در سال توسط صیادان هرمزگان، تولید میگوی پرورشی 22 هزارتن و فعالان صنعت شیلات بیش از 30هزار نفر اعلام شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1379

به "خبرنگاران 20میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید