خبرنگاران نماینده عراقی از موافقت با گشایش گذرگاه جدیدی با ایران اطلاع داد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بغداد - خبرنگاران- یک نماینده مجلس عراق از کسب موافقت اداره گذرگاههای مرزی این کشور برای گشایش گذرگاه مرزی جدیدی در استان بصره با ایران اطلاع داد.

خبرنگاران نماینده عراقی از موافقت با گشایش گذرگاه جدیدی با ایران اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه های عراقی، مظفر اسماعیل الفضل نماینده استان بصره در مجلس عراق امروز در بیانیه ای اعلام نمود که موافقت مقامات مسئول برای گشودن گذرگاه مرزی الثغر در این استان با ایران را بدست آورده است.

وی در این بیانیه آورده است: واحد عملیات و برنامه ریزی اداره گذرگاههای مرزی با آنالیز درخواست ما، با گشایش گذرگاه ارتباطی بین عراق و ایران در ناحیه الثغر در بخش القرنه در شمال بصره موافقت کرد.

الفضل گفت: این گذرگاه باعث اشتغالزایی دستکم دو هزار نفر در این ناحیه و بخش خواهد شد و همچنین در جهش مالی استان بصره خصوصا مناطق شمالی این استان سهیم خواهد بود.

عراق و ایران دارای 10 گذرگاه مرزی رسمی برای تبادل تجاری و حرکت مسافران هستند که سه مورد از این گذرگاه ها در اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.

ایران سالانه به طور میانگین شش میلیارد دلار انواع کالاهای غیر نفتی را به عراق صادر می نماید و با احتساب فراورده های نفتی و خدمات فنی مهندسی حجم کل تبادل مالی بین دو کشور به بیش از 10 میلیارد دلار می رسد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1724

به "خبرنگاران نماینده عراقی از موافقت با گشایش گذرگاه جدیدی با ایران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده عراقی از موافقت با گشایش گذرگاه جدیدی با ایران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید