جلوگیری از ابتلا به کرونا با ویتامین دی؟!

به گزارش تور گرجستان ارزان، درحالی که پژوهش ها در خصوص تاثیر ویتامین دی بر کووید-19 همچنان ادامه دارد، ما به پی گیری و آنالیز شواهدی که منتشر می گردد ادامه می دهیم و درصورت لزوم توصیه های خود را به روز خواهیم کرد.

جلوگیری از ابتلا به کرونا با ویتامین دی؟!

بعضی پژوهش های پیشین حاکی از آن بود که ویتامین دی می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن، در مقابله با ویروس کرونا موثر باشد

آن طور که یک گروه کارشناسی اعلام نموده است، در حال حاضر شواهد کافی برای اثبات این موضوع وجود ندارد که ویتامین دی از ابتلا به کووید-19 جلوگیری یا بهبود آن را تسریع می نماید. با این وجود، این کارشناسان می گوید مردم همچنان باید به مصرف ویتامین دی ادامه دهند.

این گروه که از کارشناسان که شامل متخصصان انستیتوی ملی تعالی بهداشت و مراقبت بریتانیا (نایس)، نظام درمان عمومی انگلستان (بخشی از بریتانیا)، و کمیته مشاوران علمی تغذیه (اس ای سی ان) می گردد، به دنبال تقاضای مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا، برای پژوهش در زمینه تاثیر ویتامین دی بر ویروس کرونا به این نتیجه رسیده است.

بعضی پژوهش های پیشین حاکی از آن بود که ویتامین دی احتمالا می تواند در مقابله با ویروس کرونا موثر باشد.

دکتر پل کریسپ، مدیر مرکز صدور دستورالعمل ها در انستیتوی ملی تعالی بهداشت و مراقبت بریتانیا، گفت: هرچند در حال حاضر شواهد کافی برای تایید نقش ویتامین دی در جلوگیری از ابتلا به کووید-19 وجود ندارد، ولی ما از مردم می خواهیم توصیه های دولت در خصوص مصرف این ویتامین در سراسر فصل پاییز و زمستان را دنبال نمایند.

دکتر کریسپ اضافه نمود: درحالی که پژوهش ها در خصوص تاثیر ویتامین دی بر کووید-19 همچنان ادامه دارد، ما به پی گیری و آنالیز شواهدی که منتشر می گردد ادامه می دهیم و درصورت لزوم توصیه های خود را به روز خواهیم کرد.

براساس توصیه های نظام درمان عمومی انگلستان، مردم باید به منظور حفظ سلامت استخوان ها و عضله ها، از ماه اکتبر تا اوایل ماه مارس، روزی 10میکروگرم (400 آی یو) ویتامین دی مصرف نمایند.

با توجه به آنکه در فصل سرما و در جریان همه گیری کرونا، مردم بیشتر اوقات خود را در داخل خانه می گذرانند، زمستان سال جاری، برای بیش از 2/5 میلیون نفر از شهروندان آسیب پذیر در سراسر انگلستان ویتامین دی رایگان تجویز شده است.

نظام درمان عمومی انگلستان همچنین به شدت توصیه می نماید که افراد با پوست تیره تر، ساکنان خانه های سالمندان، یا کسانی که به ندرت از خانه خارج می شوند و ممکن است با کمبود ویتامین دی روبرو باشند، در تمام طول سال، قرص های ویتامین دی را به رژیم غذایی خود اضافه نمایند.

دکتر آلیسون تدستون، کارشناس ارشد تغذیه در نظام درمان عمومی انگلستان، می گوید: ما توصیه می کنیم همگان، به ویژه سالمندان، کسانی که به ندرت از خانه خارج می شوند و افراد با پوست تیره، همه روزه 10 میکروگرم (400 آی یو) ویتامین دی مصرف نمایند.

با توجه به اینکه مردم سال جاری وقت بیشتری را در خانه می گذرانند، عمل به این توصیه بیش از پیش مهم است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1686

به "جلوگیری از ابتلا به کرونا با ویتامین دی؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از ابتلا به کرونا با ویتامین دی؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید