کوشش برای ایجاد بازار در عراق، بنگلادش و تایلند

به گزارش تور گرجستان ارزان، مدیر طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: در طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی، توسعه بازار بین الملل در حال پیگیری است و در این راستا به دنبال توسعه بازارهای فروش محصولات پیشرانان در کشورهای عراق، بنگلادش و تایلند هستیم.

کوشش برای ایجاد بازار در عراق، بنگلادش و تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

مجتبی ابراهیمی در گفت وگو با تور گرجستان ارزان، اظهار کرد: اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی با همکاری مشترک اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی استان از مهرماه سال 96 در استان شروع شده و هم اکنون در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه این طرح به مرحله پایانی رسیده است، ادامه داد: این طرح در حال حاضر به مرحله فروش محصولات فراوریی متقاصیان اشتغال که زیر نظر یکی از پیشرانان طرح به فراوری محصول پرداخته اند، رسیده است.

مدیر طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اعلام کرد: در راستای توسعه بازار و فروش محصولات پیشرانان طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی چهار نفر از پیشرانان طرح که در حوزه صنایع دستی فعالیت داشتند به نمایشگاه صنایع دستی کشور اعزام و در این نمایشگاه شرکت کردند.

ابراهیمی توضیح داد: جهادددانشگاهی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تمامی هزینه های مربوط به اجاره غرفه ها و اسکان را برعهده داشته است.

وی با بیان اینکه محصولات فروش رفته حاصل فراوریات متقاصیان طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی بوده است، اظهار کرد: عرضه محصولات این متقاضیان به بازار به طرق مختلف در حال شکل گیری است.

مدیر طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حضور در نمایشگاه های استانی و کشوری، دریافت سفارشات از سازمان های مختلف، توسعه بازارهای بین المللی را از جمله اقدامات اجرا شده یا در حال اجرا برای فروش محصولات ذکر کرد.

ابراهیمی با تاکید بر برندسازی، بسته بندی با کیفیت و ارائه محصولات با کیفیت بهتر نسبت به گذشته، توضیح داد: یکی از اهداف طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی این است که برای فراوریات مشاغل خانگی، برند منحصر به فرد ثبت و محصولات در این قالب عرضه شوند.

وی اضافه نمود: در ادامه اقدامات این طرح، با رایزنی های انجام گرفته توسط جهاد دانشگاهی کشور با تجار عراقی، مکانی در این کشور مورد بازدید قرار گرفته و مقرر شده در صورت تایید نهایی، برای فروش محصولات پیشرانان از این فضا بهره ببریم.

مدیر طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه به دنبال این هستیم که در هر شغل مزیت دار خانگی به صورت شبکه ای فعالیت انجام گردد و تمامی ارکان زنجیره ارزش هر شغل تحت نظر پیشران اصلی ایفای نقش کند، گفت: توسعه بازار بین الملل در حال پیگیری است و در این راستا به دنبال توسعه بازارهای فروش محصولات پیشرانان در کشورهای بنگلادش و تایلند هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 547

به "کوشش برای ایجاد بازار در عراق، بنگلادش و تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای ایجاد بازار در عراق، بنگلادش و تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید