ترکیه تجیهزات جدید به شمال استان حماه سوریه فرستاد

به گزارش تور گرجستان ارزان، منابع خبری در سوریه از واکنش ترکیه به پیشروی روزهای اخیر ارتش سوریه در شمال غرب این کشور مقابل تروریست ها خبر دادند و گفتند، ترکیه تجهیزات جدید به شمال غرب سوریه ارسال کرد.

ترکیه تجیهزات جدید به شمال استان حماه سوریه فرستاد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویاییو بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیکر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به مخالفان- گزارش کرد که ترکیه، شنبه شب (دیشب) تجهیزات جدید به داخل سوریه ارسال نموده است.

طبق گزارش دیدبان، ارتش ترکیه، شنبه شب، یک کاروان نظامی جدید، به نقاط نظارتی منطقه کاهش تنش در شمال استان حماة ارسال نموده و این کار در واکنش به پیشروی نیروهای نظام سوریه در آنجاست.

به گفته دیدبان، این کاروان متشکل از حدود بیست خودرو نظامی از جمله چند خودرو زرهی و شماری سرباز و تجهیزات نظامی بود.

تصویری که دیدبان منتشر نموده است

گفته می گردد این کاروان نظامی به روستای شیر مغار در منطقه جبل شحشبو در شمال استان حماه رسیده است.

این تحرکات ترکیه با نزدیک شدن نیروهای ارتش سوریه به نقطه نظارتی مرتبط با ترکیه در روستای الصرمان در شرق استان ادلب هم زمان شده است.

طبق توافق کاهش تنش که روسیه، ایران و ترکیه ضامن های اجرای آن هستند، حق دارند در نقاط مشخصی پست های دیدبانی و نظارتی برای نظارت بر اجرای توافق، احداث نمایند.

بخشی از استان حماة و ادلب، جزئی از این توافق است. دمشق طی ماه های گذشته بارها اعلام نموده است که ترکیه به مفاد توافق در وادار کردن گروه های مسلح به عقب نشینی از مواضع معین شده، عمل ننموده است.

در همین ارتباط، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شنبه گزارش کرد که ارتش سوریه پیروز شده در واکنش به حملات روز آدینه تروریست ها، سه روستای دیگر در جنوب شرقی استان ادلب را پاکسازی کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 944

به "ترکیه تجیهزات جدید به شمال استان حماه سوریه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه تجیهزات جدید به شمال استان حماه سوریه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید