تاکید انصارالله بر تسهیل ورود هیئت سازمان ملل به کارخانه فراوری آرد یمن

به گزارش تور گرجستان ارزان، هیئت ملی یمن بر پایبندی ارتش و کمیته های مردمی یمن به اجرای توافق سوئد و هموار کردن راستا عبور تیم فنی سازمان ملل متحد به کارخانه مطاحن دریای سرخ تأکید کرد.

تاکید انصارالله بر تسهیل ورود هیئت سازمان ملل به کارخانه فراوری آرد یمن

به گزارش گروه بین الملل تور گرجستان ارزان به نقل از الراستاه، هیئت ملی یمن، امروز- سه شنبه- خاطرنشان کرد که تیم فنی سازمان ملل و برنامه جهانی غذا از مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی(وابسته به انصارالله) به کارخانه آرد دریای سرخ در استان الحدیده عزیمت کرد.

کارخانه آرد دریای سرخ، تنها کارخانه فعال در زمینه فراوری آرد در یمن است که قوت روزانه میلیون ها یمنی را تامین می نماید.

این منبع توضیح داد، خروج این تیم امنیتی به کارخانه آرد دریای سرخ در پاسخ به درخواست مایکل لولیسگارد رئیس هیئت هماهنگی های سازمان ملل برای آتش بس و آرایش مجدد نیرو انجام شد.

به گفته منبع مذکور، پاسخ فوری به درخواست رئیس هیئت هماهنگی ها برای باز کردن راستا بر روی سازمان های وابسته به سازمان ملل برای ورود به کارخانه آرد دریای سرخ، در چارچوب تعامل با تمامی درخواست ها برای کاستن از آلام انسانی ملت یمن انجام شد.

از سوی دیگر، رئیس هیئت هماهنگی های سازمان ملل پایبندی ارتش و کمیته های مردمی برای تسهیل عبور از مناطق تحت کنترل شان در خیابان 50 به سمت مطاحن دریای سرخ، تقدیر، و این اقدام را در همسو با موضع عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله ارزیابی کرد که گفته است انصارالله آماده اجرای توافق سوئد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 388

به "تاکید انصارالله بر تسهیل ورود هیئت سازمان ملل به کارخانه فراوری آرد یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید انصارالله بر تسهیل ورود هیئت سازمان ملل به کارخانه فراوری آرد یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید