بیانیه عدم تعهد در واکنش به عدم صدور ویزا برای ظریف به منظور شرکت در نشست شورای امنیت

120 کشور عضو جنبش عدم تعهد اقدام آمریکا درعدم صدور ویزا برای وزیر خارجه ایران به منظور شرکت در نشست شورای امنیت را مردود خواندند.

بیانیه عدم تعهد در واکنش به عدم صدور ویزا برای ظریف به منظور شرکت در نشست شورای امنیت

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در نیویورک، روز جمعه با صدور بیانیه ای اقدام دولت آمریکا در عدم صدور ویزا برای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران جهت شرکت در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل را قویا مردود خوانده و آن را نقض فاحش توافقنامه مقر، بین سازمان ملل و دولت آمریکا و همینطور حقوق بین الملل برشمردند.

در این بیانیه، 120 کشور عضو جنبش عدم تعهد با اشاره به مصوبه وزاری امور خارجه این جنبش مبنی بر ابراز نگرانی شدید از تاخیر یا عدم صدور رواید جهت شرکت نمایندگان اعضای این جنبش در نشست های سازمان ملل، تاکید شده است که ملاحظات سیاسی کشور میزبان نبایستی مانعی در جهت مشارکت کشورهای عضو سازمان ملل در نشست های این سازمان باشد.

اعضای جنبش عدم تعهد در این رابطه از همه کشورهایی که میزبان نشست های سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی هستند درخواست نموده اند تا بدون اعمال تبعیض و تاخیر ناموجه، وظیفه قانونی خود را در صدور ویزا برای نمایندگان کشورهای عضو سازمان ملل انجام دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 10 اسفند 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1003

به "بیانیه عدم تعهد در واکنش به عدم صدور ویزا برای ظریف به منظور شرکت در نشست شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه عدم تعهد در واکنش به عدم صدور ویزا برای ظریف به منظور شرکت در نشست شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید