بچه ها هم کرونا می گیرند؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، کرونا ویروس جدید ابعاد ناشناخته زیادی دارد، ولی آن طور که تعیین است این ویروس فعلاً کاری با بچه ها ندارد و فقط بزرگسالان را درگیر می نماید.

بچه ها هم کرونا می گیرند؟

پژوهشگران چینی در ووهان، 9 کودک بستری را که بعد از آلوده شدن یک عضو خانواده، درگیر کرونا بودند شناسایی نموده اند. شرایط سنی این بچه ها از یک تا 11 ماهگی متغیر بود. پژوهشگران نشاه های آن ها را مستند کردند و دریافتند که 4 کودک به تب و دو نفر به سرفه دچارند.این بیماری بسیار خفیف بود و هیچکدام از نوزادان عوارض شدید نداشتند.در تور گرجستان ارزان به آخرین تحقیقات در مورد اینکه آیا بچه ها هم کرونا میگیرند؟ صحبت خواهیم کرد.

ترس بچه ها از ابتلا به کرونا

بچه ها با شنیدن صحبت بزرگترها و همچنین شنیدن اخبار مربوط به ویروس کرونا، به دلیل این که نمی دانند چه اتفاقی دارد می افتد، بیش از بزرگترها دچار ترس و وحشت می شوند.

به این ترتیب ابتدا با کسب آگاهی بیشتر در مورد این نوع ویروس و شیوه های مراقبت،با آرامش و صادقانه با بچه های خود صحبت کنیم و به بچه ها در مورد این ویروس جدید شرح دهیم.به آن ها بگوییم، این بیماری شبیه نوعی سرماخوردگی بسیار شدید است و برای پیش گیری از ابتلا باید تمام موارد بهداشتی را رعایت نمایند.به بچه ها خود بیاموزیم که چطور باید از خودشان مراقبت نمایند و از آن ها بخواهیم تا از تصورات و ترس های احتمالی شان بگویند. به این ترتیب می توانیم سوء تفاهم ها و ترس های بی مورد آن ها را رفع کنیم. حرف زدن با بچه ها و آموزش روش مراقبت از خود به آن ها می تواند از ترس و وحشت بی موردشان جلوگیری کند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با این بیماری، علائم کرونا،آنفولانزا و سرما خوردگی را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1146

به "بچه ها هم کرونا می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها هم کرونا می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید