با سلاح سوخت زیستی به یاری محیط زیست برویم

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری از ابتدای شکل گیری به دنبال آنالیز راهکارهایی برای کاهش مخاطرات زیست محیطی به یاری فناوری های زیستی است. به همین دلیل هم اقداماتی در حوزه توسعه فراوری و استفاده از سوخت های زیستی در کشور انجام داده است.

با سلاح سوخت زیستی به یاری محیط زیست برویم

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم درباره ضرورت توسعه استفاده از سوخت های زیستی در کشور، گفت: یکی از بهترین روش های کاهش فراوری گازهای کگلخانه ای توسعه مصرف سوخت های زیستی در کشور است.

به گفته وی، توسعه استفاده از این سوخت های طبیعی به شکل گیری زیست بومی از همه فعالان این حوزه احتیاج دارد. سقفی که بتواند بازیگران و نهادهای تصمیم گیر در این حوزه را یک جا جمع کند.

وی اضافه نمود: راه اندازی استارت اپ ها و شتاب دهنده ها در این زمینه یک ضرورت است و می تواند به توسعه این زیست بوم یاری کند.

قانعی با بیان اینکه مفهوم گازهای گلخانه ای که چند سالی است به یکی از دغدغه های فعالان محیط زیست تبدیل شده در واقع به گازهایی گفته می شود که فضای گلخانه ها را در اطراف زمین ایجاد می نمایند، گفت: در گلخانه ها نور خورشید وارد محیط می شود اما به دلیل جداره شیشه ای، بخشی از آن دوباره به درون گلخانه برمی شود. به این ترتیب فضای داخل گلخانه از بیرون گرمتر می شود.

وی ادامه داد: در جو زمین هم اتفاق مشابهی روی می دهد. وقتی اشعه های خورشید به سطح زمین می رسند، بخشی از آنها جذب می شود و سطح زمین را گرم می نماید، زیرا سطح زمین بسیار سردتر از خورشید است. در نتیجه امواج را با طول موج بلندتری نسبت به خورشید منتشر می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 993

به "با سلاح سوخت زیستی به یاری محیط زیست برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با سلاح سوخت زیستی به یاری محیط زیست برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید