اولین واکنش بذرپاش به حرف و حدیث ها بعد از معارفه

به گزارش تور گرجستان ارزان، رئیس دیوان محاسبات کل کشور با تاکید بر اینکه باید نهضت قیمت تمام شده کالا و خدمات را در دیوان دنبال کنیم تا مردم را هرچه بیشتر از مدیریت متنفع نماییم، گفت: گزارش تفریغ بودجه که مهمترین سند نظارت اقتصادی است، باید تغییرات جدی بکند.

اولین واکنش بذرپاش به حرف و حدیث ها بعد از معارفه

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور امروز (دوشنبه) در مراسم تودیع خود گفت: دیوان نهادی است که از ابتدا برای نظارت ملت به وضع اقتصادی کشور به وجود آمده است.

وی اضافه نمود: از دیوان حسابرس اثربخش توقع می رود که طبیعتا این در سایه حسابرسی عملکرد است.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور توضیح داد: تا دولت بودجه ریزی عملیاتی را شروع نکند، دیوان هم نمی تواند حسابرسی عملکرد را به نحو احسن انجام دهد. البته با میانبرهایی در کوتاهترین زمان ممکن این کار را خواهیم کرد.

بذرپاش گفت: دیوان محاسبات کارنکردن ها را هم باید محاسبه کند؛ این یعنی حسابرسی عملکرد و عدم النفع ناشی از تصمیم نگرفتن را محاسبه خواهیم کرد؛ این احتکار قدرت به اندازه احتکار کالا باید مورد توجه و حسابرسی قرار گیرد.

وی تاکید نمود: پاسداری از بیت المال را به سختگیرانه ترین سطح خود خواهیم رساند.

بذرپاش گفت: در دوران تحریم ها و برای عبور از آن، روش های درست را با مدیران مطرح می کنیم تا تصمیم بگیرند و نترسند.

وی گفت: دیوان را ان شانءالله به خط می کنیم و این یک سیاست قطعی خواهد بود؛ از اطلاعات توامان تولیدشده در بخش های دیگر کشور استفاده خواهیم کرد.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور تاکید نمود: باید نهضت قیمت تمام شده کالا و خدمات را در دیوان دنبال کنیم تا مردم را هرچه بیشتر از مدیریت متنفع نماییم.

وی با بیان اینکه نظارت مردمی را گسترده خواهیم کرد گفت: قطعا توسعه دایره نظارت دیوان را به جد دنبال خواهیم کرد؛ تعریف مضیق از بیت المال چاره کار نیست.

بذرپاش با تاکید بر اینکه ساختار و تشکیلات دیوان را به روزرسانی می کنیم گفت: گزارش تفریغ بودجه که مهمترین سند نظارت اقتصادی کشور است، باید تغییرات جدی بکند. بسیاری از پرونده هایی که تشکیل می گردد ناشی از همین تاخیر است.

وی اضافه نمود: دیوان از نیروهای متخصص، نجیب، کم حرف و پرکار زیادی برخوردار است. همکاران شریف و صدیق خود را به مجاهدتی متفاوت دعوت می کنم.

رئیس دیوان محاسبات گفت: با دیوان کار سیاسی نخواهیم کرد. با ما برخورد سیاسی شد ولی با کسی سیاسی برخورد نمی کنیم.

وی اضافه نمود: کلکسیونی از تهمت را به ما وارد کردند که از همه آنها گذشتم. پاسخ ما، کار بیشتر برای مردم و نظارت دقیق تر بر بیت المال کشور است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1433

به "اولین واکنش بذرپاش به حرف و حدیث ها بعد از معارفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش بذرپاش به حرف و حدیث ها بعد از معارفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید