اولیاء اخذ اجباری یاری به مدرسه را گزارش نمایند، معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب، برق و گاز

به گزارش تور گرجستان ارزان، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه اخذ هرگونه وجه از اولیاء برای برگزاری مراسم و مواردی از این دست ممنوع بوده و تخلف است گفت: خانواده ها تخلفات مدارس را به ادارات ارزیابی عملکرد مناطق آموزش و پرورش اطلاع دهند.

اولیاء اخذ اجباری یاری به مدرسه را گزارش نمایند، معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب، برق و گاز

مسعود ثقفی در گفت وگو با تور گرجستان ارزان، در پاسخ به اینکه چرا مدارس تحت عناوین مختلفی از جمله تامین هزینه مربوط به برگزاری مراسم در مناسبت ها اقدام به اخذ هزینه اجباری از خانواده ها می نمایند؟ اظهار کرد: هرگونه دریافت وجه از اولیاء باید با رضایت آنها همراه بوده و نباید جنبه اجبار داشته باشد.

وی اضافه نمود: اولیاء باید با تمایل و رضایت در امور مدرسه مشارکت نمایند و همانطور که گفته شد هرگونه دریافت وجه از آنها به اسم یاری به مدرسه برای برگزاری مراسم و مانند آن ممنوع بوده و تخلف است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به اینکه متاسفانه خانواده ها ناچار به پرداخت این مبالغ هستند و برای آنکه فرزندشان با مسئله ای روبرو نشود اعتراضی نمی نمایند اظهار کرد: اولیاء حتما باید موارد اخذ اجباری یاری به مدرسه را به واحد ارزیابی عملکرد منطقه آموزش و پرورش مربوطه اطلاع بدهند.

ثقفی ادامه داد: البته خانواده ها در صورت بروز این تخلفات می توانند بدون ذکر نام گزارش دهند و اگر مستنداتی دارند ارائه نمایند تا ما بازرس به مدرسه اعزام و صحت گزارش را آنالیز کنیم.

وی همچنین درباره تاخیر در واریز سرانه به مدارس و ناگزیر بودن مدارس برای دریافت وجوهات مردمی برای اداره امور جاری مطرح نمود: بخشی از سرانه بسیار محدود واریز شده است، البته اتفاق بسیار خوبی که اتفاق افتاده معافیت مدارس دولتی از پرداخت بهای آب و برق و گاز مدارس است که از سوی آقای نوبخت، معاون رئیس جمهور ابلاغ شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اضافه نمود: این مصوبه از اول فروردین سال جاری لازم الاجرا بود اما ادارات آب و برق تا ماه گذشته این مبالغ را از مدارس دریافت می کردند که با پیگیری های اجرا شده از این ماه دیگر مدارس ضرورتی به پرداخت بهای آب و برق مصرفی خود ندارند.

ثقفی با بیان اینکه از مدیران مدارس درخواست می کنیم با رعایت صرفه جویی در مصرف، همراهی خود را با این تصمیم درست دولت نشان دهند گفت: البته ما نیز در حال فراهم کردن ساز و کارهایی برای نظارت بر این امر در مدارس هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 135

به "اولیاء اخذ اجباری یاری به مدرسه را گزارش نمایند، معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب، برق و گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیاء اخذ اجباری یاری به مدرسه را گزارش نمایند، معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب، برق و گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید