امتیازات قانونی برای زندانیان فعال در حوزه حرفه آموزی و اشتغال

به گزارش تور گرجستان ارزان، رئیس سازمان زندان ها در بازدید از زندان تربت جام گفت: امتیازات و ارفاقات قانونی به مددجویانی تعلق می گیرد که در حوزه اشتغال فعال باشند.

امتیازات قانونی برای زندانیان فعال در حوزه حرفه آموزی و اشتغال

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدمهدی حاج محمدی در دومین برنامه سفر به استان خراسان رضوی شامگاه پنج شنبه از زندان تربت جام بازدید کرد.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اهمیت آموزش های فرهنگی در فرایند اصلاح و تربیت گفت: برنامه های فرهنگی وقتی موثر خواهد بود که کاربردی و بر اساس نیازسنجی های دقیق طرح ریزی و اجرا گردد.

وی با تاکید بر اهمیت بکارگیری زندانیان واجد روحیه اخلاقی خوب به عنوان همیاربند گفت: نباید اجازه دهید افرادی که تنها ویژگی آنان زوربازو است خود را به عنوان همیاربند (وکیل بند) به سایر زندانیان تحمیل نمایند بلکه باید افرادی انتخاب شوند که با سعه صدر و اخلاق خوب حامی زندانیان و پیگیر مسائل آنان باشند.

رئیس سازمان زندان ها بیکاری را آفت اصلاح و تربیت عنوان نمود و گفت: اشتغال و فعالیت های حرفه آموزی عامل رشد شخصیت و زمینه ساز بازگشت به زندگی سالم است.

در این بازدید که از ساعت 18 شروع شد رئیس سازمان زندان ها شام را در کنار زندانیان افغان صرف کرد.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق زندانیان گفت: در ماموریت زندان بانی هیچ تفاوتی بین زندانیان ایرانی و اتباع بیگانه وجود ندارد.

حاج محمدی همچنین با حضور در بند زنان این زندان با آنان مصاحبه کرد.

رئیس سازمان زندان ها در جلسه ای با حضور کارکنان این مرکز ضمن مصاحبه با آنان گزارش رئیس زندان تربت جام را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

شایان ذکر است رئیس سازمان زندان ها به تعدادی از زندانیان افغان فعال در حوزه اشتغال که به امر حرفه آموزی نیز مشغول بودند هدیه اهدا نمود.

لازم به ذکر است این بازدید تا ساعت 23 ادامه داشت.

همچنین همزمان سه هیات به نمایندگی از رئیس سازمان زندان ها، مراکز تامینی و تربیتی شهر های نیشابور، سبزوار، گناباد، کاشمر، تربت حیدریه و مشهد را مورد بازدید قرار دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1737

به "امتیازات قانونی برای زندانیان فعال در حوزه حرفه آموزی و اشتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتیازات قانونی برای زندانیان فعال در حوزه حرفه آموزی و اشتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید