افغانستان غمگین ترین کشور دنیا شناخته شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، موسسه گالوپ در یک نظرسنجی شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا را شناسایی کرد که افغانستان در این بخش غمگین ترین کشور دنیا معرفی شده است.

افغانستان غمگین ترین کشور دنیا شناخته شد

در گزارش سالانه گالوپ، شاخص های خوشی و غمگینی مردم در 143 کشور آنالیز و براساس آن شادترین و غمگین ترین کشورها اعلام می گردد که افغانستان در این بخش نیز در رتبه نخست قرار گرفته است.

بر اساس این نظرسنجی، میزان غمگینی مردم افغانستان از سال 2018 میلادی به بعد افزایش یافته و نام افغانستان از سومین کشور غمگین دنیا، سال جاری به صندلی نخست صعود نموده است.

موسسه نظرسنجی گالوپ، هر سال برای تهیه این گزارش از هر کشور، یک هزار نفر را انتخاب و پرسش هایی را درباره احساسات و زندگی آنها مطرح و گزارشی مقایسه ای از نتیجه این آنالیز منتشر می نماید.

سال جاری افغانستان در کنار اول شدن در فراوری مواد مخدر، رکورد زدن در فساد، تلفات غیرنظامیان، حملات انتحاری و انفجاری و ترورهای هدفمند، در غمگینی مردم نیز پیشتاز شده است.

دلایل فراوان برای سرنوشت کنونی افغانستان وجود دارد که عظیم ترین علت آن 40 سال جنگ با متجاوزان خارجی و جنگ های قومی، فرقه ای و نژادی است .

روانشناسان در افغانستان می گویند که احساس غمگینی یک واکنش طبیعی نسبت به موقعیت هایی است که منجر به ناراحتی یا درد عاطفی می گردد. غمگینی مانند سایر عواطف، یک احساس موقتی بوده و در طول زمان کاهش و یا افزایش می یابد و با افسردگی تفاوت دارد.

شرف عظیمی، روانشناس بر این باور است، هر جامعه ای که انسان ها در آن احساس خوشبختی دارند به این دلیل است که افکار شان خوب تغذیه می گردد، در اطراف آنها انتحار، انفجار، فقر، جرایم جنایی و مسائل خانوادگی نیست.

این روانشناس افغان می گوید که ادامه جنگ ها در این کشور، فقر و بیکاری از عواملی است که زندگی را برای مردم افغانستان ناخوشایند نموده است.

حسین محمدی یکی از ساکنان کابل در باره این گزارش گالوپ می گوید که این گزارش درست است زیرا در این کشور نه تنها مردم از بیکاری ، فقر و گرسنگی رنج می برند بلکه نبود امنیت چالش عظیمی دیگری است که هر افغانستانی با آن روبرو است و وقتی صبح از منزل بدنبال لقمه نانی بیرون می رود امیدی به بازگشت سالم به منزل ندارد.

وی می افزاید که فردی که صبح از منزل خارج می گردد ،در این فکر است که آیا شب می تواند سالم به منزل برگردد و خانواده اش را بیبیند و یا در انفجار انتحاری و با بمب های مغناطیسی قربانی خواهد شد.

همین شرایط موجب شده که در برنامه های تفریحی و سرگرمی های تلویزیونی، وقتی مجری در شرکت کننده می پرسد که چه آرزویی دارد از شش شرکت کننده، پنج نفر آرزوی امنیت دارند.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1836

به "افغانستان غمگین ترین کشور دنیا شناخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان غمگین ترین کشور دنیا شناخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید