افزایش قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه متوالی

به گزارش تور گرجستان ارزان، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارشی بیان کرد که قیمت های جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه متوالی در ماه آوریل افزایش یافت.

افزایش قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه متوالی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارشی بیان کرد که قیمت های دنیای مواد غذایی برای یازدهمین ماه متوالی در ماه آوریل افزایش یافت.

در گزارش فائو آمده است: شکر با بیشترین افزایش قیمت در ماه آوریل روبرو شد و قیمت غلات نیز فرایند صعودی خود را از سر گرفت.

شاخص قیمت مواد غذایی FAO در ماه آوریل به طور متوسط 120.9 واحد، 1.7 درصد بالاتر از مارس و 30.8 درصد بالاتر از ماه مشابه در سال گذشته بود.

این شاخص که تغییرات ماهانه قیمت مواد غذایی در معاملات بین المللی را ردیابی می نماید، به بالاترین سطح از ماه مه 2014 رسیده است و از نظر اسمی 12 درصد کمتر از اوج خود در فوریه 2011 است.

شاخص قیمت شکر FAO در طول ماه آوریل 3.9 درصد افزایش یافت و به سطح تقریباً 60 درصدی بالاتر از آوریل 2020 رسید.

این رشد قیمت در حالی رخ داد که نگرانی ها در خصوص پیشرفت کند برداشت محصول در برزیل و خسارت ناشی از سرما در فرانسه و همچنین کاهش عرضه دنیای این محصول افزایش یافته است.

شاخص قیمت روغن نباتی FAO در ماه آوریل 1.8 درصد افزایش یافت چرا که قیمت های بین المللی روغن نخل به دلیل نگرانی ناشی از سرعت پایین رشد فراوری این محصول در کشورهای اصلی صادرکننده افزایش یافت.

قیمت روغن سویا و کلزا نیز صعود کرد در حالی که قیمت روغن آفتابگردان با اندکی کاهش روبرو شد.

فائو همچنین مجموعه ای از پیش بینی های به روز شده را در مقاله جدید خود با عنوان گزارش خلاصه عرضه و تقاضای غلات منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، میزان فراوری دنیای غلات در سال 2020، 2767 میلیون تن پیش بینی شده است که 2.1 درصد افزایش نسبت به سال قبل دارد.

میزان استفاده از غلات در دنیا طی سال های 212020 به 2783 میلیون تن رسیده است که 2.7 درصد افزایش نشان می دهد و بیشتر شامل غلات دانه درشت می گردد. این افزایش منعکس کننده مصرف خوراک بیش از میزان پیش بینی شده در چین و ایالات متحده است.

پیش بینی می گردد تجارت دنیای غلات در سالهای 212020 به 467 میلیون تن برسد، و شاهد رشد 5.9 درصدی سالانه با رشد سریع غلات دانه درشت، سپس برنج و گندم باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1940

به "افزایش قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید