اعتراض پرسپولیس: این دربی 89 است، دربی 88 را ما بردیم

به گزارش تور گرجستان ارزان، پرسپولیسی ها به شمارش دربی ها معترض گردیده و دربی پنجشنبه را دربی شماره 89 می دانند.

اعتراض پرسپولیس: این دربی 89 است، دربی 88 را ما بردیم

به گزارش تور گرجستان ارزان، پرسپولیسی ها معترضند که چرا دربی پنجشنبه را دربی شماره 88 لقب داده اند. این باشگاه دربی پیش رو را شماره 89 خوانده و در توجیه این ادعایش نوشته: پرسپولیس و استقلال تاکنون 88 بار با یکدیگر رقابت داشته اند که استقلال از رقابت 29 تیر 97 سر باز زد. از طرفی بازی دوستانه 25 آبان 58 هیچگاه به سرانجام نرسید ولی آمارش در تاریخچه دربی ها لحاظ گردیده است. بازی 28 مرداد 47 هم یک بازی دوستانه اما استاندارد بود که به کلی از آمار دربی ها جا افتاده ولی گزارش آن در روزنامه های رسمی کشور موجود است. آن بازی دومین رویارویی دو تیم بود که در استادیوم شهید شیرودی (امجدیه) برگزار گردید.

اولین دیدارشان هم برمی گردد به 16 فروردین همان سال. دیداری دوستانه که بدون گل تمام شد. پیش از این تصور می شد دربی دوم به 20 دی سال47 در چارچوب دیدارهای سوپرجام تهران برمی گردد. آن بازی با تساوی سرانجام یافت و پرسپولیس برای قهرمانی در سوپرجام همان یک امتیاز را می خواست تا اولین نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا گردد.

اکنون با این تاریخ نگاری جدید، آن دیدار سومین دربی به حساب می آید و دربی شماره 2 هم بازی 28 مرداد 47 بود. در آن بازی زنده یاد پرویز دهداری و زنده یاد علی دانایی فرد به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس و استقلال نشسته بودند و حسین همیشه جوان و حسن جابری زاده برای دو تیم گل زدند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 177

به "اعتراض پرسپولیس: این دربی 89 است، دربی 88 را ما بردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض پرسپولیس: این دربی 89 است، دربی 88 را ما بردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید