اعتراضات گسترده علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا در شرق سوریه

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگار النشره گزارش داد: دامنه اعتراضات در حومه دیرالزور پس از اینکه افراد ناشناس یکی از شیوخ برجسته قبیله العقیدات را ترور کردند، تشدید و گسترش یافته است به طوری که قبایل عرب، به مقرهای نیروهای قسد مورد حمایت آمریکا حمله کرده و افراد آنرا به اسارت گرفته اند. همچنین ساکنان روستای الحوایج، نیروهای قسد مورد حمایت آمریکا را از داخل مدرسه ای که آنرا به عنوان مقر خود قرار داده بودند، بیرون کردند.

اعتراضات گسترده علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا در شرق سوریه

النشره همچنین آورده است: دامنه اعتراضات به منطقه الشحیل کشیده شده است و ساکنان این مناطق بر مقرهای قسد در ذیبان مسلط شده اند.

همزمان ساکنان شهرک جدید العکیدات در حومه دیرالزور هم علیه نیروهای قسد مورد حمایت آمریکا دست به اعتراض زده و این نیروها را از این شهرک بیرون کردند.

همزمان برخی رسانه ها گفتند که ساکنان مناطق الشحیل، ذیبان و الحوایج در شرق دیرالزور ضمن به آتش کشیدن برخی از مقرهای نیروهای قسد مورد حمایت آمریکا، به درگیری با نیروهای مورد حمایت آمریکا پرداختند که سه نفر از تظاهرات کنندگان زخمی شده اند.

گفتنی است که به تازگی فرایند ترور شخصیت های برجسته قبایل مستقر در حومه دیر الزور واقع در شرق سوریه شدت گرفته است به طوری که شیخ مطشر حمود جدعان الهفل یکی از شیوخ قبیله العکیدات به دست افراد مسلح ناشناس در روستای الحوایج در شرق دیر الزور ترور شد.

منابع قبیله ای در این منطقه گفتند که این شیخ سوری در نزدیکی منطقه ذیبان که کنترل آن به دست عناصر آمریکایی و نیروهای کُرد سوریه دموکرات (قسد) است ترور شد.

شیوخ قبیله العکیدات اعلام کرده اند که شیخ الهفل در برابر چشمان عناصر قسد تحت حمایت آمریکا ترور شد و آنها هیچ کاری نکردند.

آنها بیان کردند که مسئولیت کامل این ترورها بر عهده قسد و عناصر باقی مانده از تشکیلات تروریستی داعش بوده و هدف از این اقدامات حذف فیزیکی شخصیت هایی است که با اقدامات قسد و داعش در حومه دیر الزور مخالف هستند.

ساکنان مناطق تحت کنترل عناصر قسد پیش از این نیز با برگزاری تظاهرات، اعتراض خود را نسبت به اقدامات آنها نشان داده بودند.

دو روز قبل نیز یکی از سناتورهای جمهوریخواه ایالات متحده آمریکا گفت که نیروهای دموکراتیک کُرد سوری توافقی را با یک شرکت نفت آمریکایی به امضا رسانده اند.

هدف از امضای این توافقنامه به غارت بردن نفت سوریه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1460

به "اعتراضات گسترده علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا در شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات گسترده علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا در شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید