اردوغان: زمان آن رسیده بگوییم اسلام هراسی روبه فزونی دیگر کافی است

به گزارش تور گرجستان ارزان، رئیس جمهوری ترکیه امروز (چهارشنبه) در سالگرد هولوکاست تاکید کرد، زمان آن رسیده که بگوییم اسلام هراسی روبه رجحان دیگر کافی است.

اردوغان: زمان آن رسیده بگوییم اسلام هراسی روبه فزونی دیگر کافی است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سایت ریاست جمهوری ترکیه امروز پیام ویدئویی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور را به مناسبت سالگرد هولوکاست منتشر کرد.

طبق گزارش این سایت اردوغان اظهار کرد: زمان آن فرا رسیده که بگوییم اسلام هراسی و بیگانه هراسی که در سال های اخیر تحت تاثیر تریبون های دیجیتال و رسانه ها به شدت افزایش یافته، کافی است.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: جامعه جهانی باید برای تکرار نشدن برخی فجایع همانند هولوکاست و فاجعه ای که در بوسنی و هرزه گوین و کامبوج رخ داد، اقدام کند.

او با اشاره به افزایش گسترده اقدامات خشونت آمیز علیه انواع عبادتگاه ها از جمله مساجد، کلیساها و کنیسه های یهودیان و نیز افزایش کینه توزی، نفرت پراکنی و تبعیض نژادی تاکید کرد: تروریسم نژادی به خطر بزرگی برای صلح اجتماعی و اراده همزیستی تبدیل شده است.

اردوغان در ادامه گفت: قرن گذشته گستره فجایع ناشی از ایدئولوژی های نژادپرستانه را نشان داد، نشانه های کشتارها همانند هولوکاست و در بوسنی و هرزه گوین، روآندا و کامبوج پیش از ارتکابشان با نژادپرستی، به حاشیه راندن و اظهارات برنامه ریزی شده برای نفرت پراکنی آشکار بودند.

وی افزود: همه این کشتارها نمونه های بارزی هستند که مسؤولیت های جامعه جهانی را به آن یادآور می شوند.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: مبارزه با سخنان نفرت آمیز تنها بر عهده قربانی نیست بلکه بر عهده تمام بشریت است.

اردوغان افزود: در ترکیه گروه های اجتماعی مختلف قرن های طولانی است که در صلح کنار یکدیگر زندگی می کنند و ترکیه از این رویکرد در عرصه های بین المللی و به ویژه از طریق طرح ائتلاف تمدن ها حمایت می کند.

او تاکید کرد: ترکیه از سیاست در باز و استقبال از تمامی پناهندگان به خاکش بدون هیچ گونه تبعیضی میان دین، زبان و یا نژاد آنها پیروی می کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1758

به "اردوغان: زمان آن رسیده بگوییم اسلام هراسی روبه فزونی دیگر کافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: زمان آن رسیده بگوییم اسلام هراسی روبه فزونی دیگر کافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید