ابراز نگرانی نماینده دائم ایران از قصد آمریکا برای انجام آزمایشهای انفجاری هستهای

به گزارش تور گرجستان ارزان، سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین از قصد آمریکا برای انجام آزمایش های انفجاری هسته ای ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی نماینده دائم ایران از قصد آمریکا برای انجام آزمایشهای انفجاری هستهای

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین در پنجاه و پنجمین نشست کمیسیون مقدماتی معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای (سی.تی.بی.تی) گفت: ایران از اهداف مندرج در معاهده درخصوص خلع سلاح هسته ای با هدف نهایی برچیدن این سلاح ها، و همچنین خلع سلاح عمومی و کامل ذیل کنترل دقیق و موثر بین المللی حمایت می نماید.

وی اضافه نمود: ما ابراز نگرانی عمیق خود، به ویژه در خصوص گزارش هایی درخصوص مباحث مطرح از سوی مقامات ارشد آمریکا در خصوص امکان انجام آزمایش های انفجاری هسته ای را ابراز می کنیم.

نماینده کشورمان تاکید نمود: چنین اقدامی نه تنها به عنوان نقض واضح توقف موقت جهانی (موراتوریوم) آزمایش های انفجاری هسته ای تلقی می گردد، بلکه به شدت خلع سلاح و رژیم عدم اشاعه سلاح های هسته ای و در نتیجه، صلح و امنیت بین المللی را تضعیف می نماید. غریب آبادی از تصویب بودجه 10 میلیون دلاری در کمیته سنای آمریکا برای آماده سازی انجام چنین آزمایش هسته ای ابراز نگرانی شدید نمود و از آمریکا خواست تا به تعهدات خود در این حوزه پایبند باشد. نماینده دائم کشورمان همچنین به شرایط عربستان سعودی در رابطه با معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای نیز اشاره نمود و از اینکه این کشور این معاهده را امضاء نکرده است، انتقاد کرد و از این کشور خواست تا هرچه سریعتر این معاهده را امضاء کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1680

به "ابراز نگرانی نماینده دائم ایران از قصد آمریکا برای انجام آزمایشهای انفجاری هستهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی نماینده دائم ایران از قصد آمریکا برای انجام آزمایشهای انفجاری هستهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید