شروع عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب خلیج فارس از اسفند

به گزارش تور گرجستان ارزان، پور ابراهیمی گفت: همزمان با بهره برداری از خط اول انتقال آب خلیج فارس، عملیات اجرایی خط دوم آن اسفند ماه سال جاری شروع می گردد.

شروع عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب خلیج فارس از اسفند

از وبلاگ کوهنوردی پورسه دیدن فرمایید.

به گزارش خبرنگار از، محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرملن و راور در مجلس شورای اسلامی بعد از نشست مشترک مجمع نمایندگان کرمان که با حضور استاندار و مدیران شرکت های گل گهر و شرکت ملی مس و مدیرعامل شرکت انتقال آب در تهران برگزار گردید گفت: آخرین گزارش ارائه شده از شرایط انقال آب خلیج فارس نوید بخش شروع بهره برداری از این خط در کرمان در سرانجام امسال است.

او اضافه کرد: این پروژه که تا امروز نزدیک 11 هزار میلیارد تومان منابع به خود اختصاص داده ابرپروژه ملی در کشور است.

پورابراهیمی توضیح داد: با شروع بهره برداری از این پروژه 180 میلیون متر مکعب آب شیرین شده با ای سی پایین وارد استان کرمان می گردد و بعد از تخصیص آب صنعت به مجموعه گل گهر و شرکت ملی مس، میزان تخصیص آب در نظر گرفته شده برای شرب براساس توافق با وزیر نیرو به میزان 30 میلیون متر مکعب در سال برای شهر کرمان در سال آینده عملیاتی می گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پروژه که نشان دهنده عزم مدیران و شرکت های استانی برای انجام کار های بزرگ ملی است و عزم ما را برای اجرای خط دوم مصمم تر کرد.

پورابراهیمی اضافه کرد: در بازدید سه هفته قبل که از پروژه انتقال آب خلیج فارس از بندرعباس تا کرمان انجام دادیم شاهد اتفاقات بسیار مثبت در حوزه فعالیت شرکت قرار گرفتیم و براساس ظرفیت های مهمی همانند آب شیرین کن ها در دریا، خط جهت بازگشایی شده به عرض حدود 30 متر و طول حدود 900 کیلومتر ظرفیت آماده ای برای اجرای خط دوم و سوم است.

او بیان داشت: خط دوم انتقال آب خلیج فارس با 200 میلیون مترمکعب با هماهنگی صورت گرفته همزمان با بهره برداری فاز اول انجام می گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت در این پروژه با شرکت های بزرگ ملی و استانی خواهد بود و سهم مشارکت شرکت های ملی مس و گل گهر براساس ظرفیت ارزشگذاری شده در خط اول است.

اوبیان کرد: با شروع اجرای خط دوم پیش بینی می گردد طی دو سال و نیم آینده شاهد بهره برداری از دومین خط انتقال آب خلیج فارس به میزان 200 میلیون مترمکعب آب در سال باشیم که شروع تحولات بزرگ تامین آب واحد های صنعتی در استان خواهد بود و احتیاج واحد هایی که به شدت به آن احتیاج دارند رفع خواهد شد.

پورابراهیمی مطرح کرد: این اقدامات علی رغم همه تحریم ها و مسائل داخلی و خارجی ایجاد شده که نشان از عزم مسئولان برای حل مسائل مردم است.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 908

به "شروع عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب خلیج فارس از اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب خلیج فارس از اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید