آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات نخست وزیر سابق تایلند آدینه برگزار می گردد

به گزارش تور گرجستان ارزان، در شرایطی که دادگاه نخست وزیر سابق تایلند به اتهام فساد در برنامه سوبسید برنج در مراحل پایانی است، حامیان روستایی او مقابل اقدامات خونتای حاکم مقاومت می نمایند.

آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات نخست وزیر سابق تایلند آدینه برگزار می گردد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تور گرجستان ارزان، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند و مسئولان حزب او می گویند این دادگاه انگیزه های سیاسی دارد و هدفش بی اعتبار کردن جنبش پوپولیستی است که از سال 2001 در تمام انتخابات ها برنده شده است.

برادر یینگلاک، تاکسین شیناواترا اولین بار برنامه سوبسید برنج را پیش از آنکه خودش در کودتای سال 2006 از نخست وزیری عزل گردد، ارائه نموده بود اما یینگلاک یک قدم فراتر رفت و پیشنهاد داد تا برنج را از کشاورزان 50 درصد بالاتر از قیمت بازار خریداری نمایند.

این طرح منجر شد تا او در انتخابات پارلمانی سال 2011 به قدرت برسد اما دولت در اجرای این طرح ناکام ماند. طرح او اختلال هایی هم در قیمت جهانی برنج ایجاد کرد و همان دست مایه اعتراضاتی برای عزل او پیش از کودتای سال 2014 شد.

اگر یینگلاک گناهکار شناخته گردد، او هم همانند برادرش تاکسین دیگر نمی تواند برای نخست وزیر اقدام کند. تاکسین 11 سال است که در تبعید خود خواسته به سر می برد تا با مجازات دو سال حبس به اتهام فساد در معامله زمین روبرو نگردد.

همین مساله موجب شده تا محافل سیاسی درباره اینکه چه کسی رهبری این حزب را در انتخابات پارلمانی آینده بر عهده می گیرد و اینکه آیا رهبر حزب باید فردی خارج از خاندان شیناواترا باشد، برآورد نمایند. فعالان سندیکاهای کشاورزی از منطقه تحت نفوذ خاندان شیناواترا در شمال شرقی تایلند به رویترز گفته اند که در انتخابات آینده باز هم به حزب پوتای، متعلق به شیناواترا رای می دهند.

یک کشاورز 59 ساله می گوید: طرح برنج یینگلاک باعث شد تا کشاورزان برنج درآمد خوب، قابل اتکا و به موقع داشته باشند. اگر انتخاباتی برگزار گردد، مردم منطقه شمال شرق به حزب پوتای رای می دهند، حتی اگر هیچ شیناواترایی در این حزب نباشد.

چنانچه یینگلاک شیناواترا که سال 2014 با یک کودتای نظامی از کار برکنار شد، گناهکار شناخته گردد با 10 سال حبس روبرو خواهد شد. آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده دو ساله، آدینه همین هفته در دادگاهی در بانکوک برگزار می گردد. انتظار می رود حکم پس از آخرین دفاعیات در فاصله زمانی چند هفته اعلام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 750

به "آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات نخست وزیر سابق تایلند آدینه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات نخست وزیر سابق تایلند آدینه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید